Žakardiniai audiniai

Žakardiniai audiniai – gobelenams artimi prabangūs austi audiniai. Audinių raštas ne atspausdinamas, o išaudžiamas, todėl šie audiniai atrodo itin karališkai. Žakardas audžiamas iš įvairiausių rūšių, natūralių ir sintetinių siūlų – šilko, vilnos, medvilnės, poliesterio. Jie tankūs, todėl itin patvarūs ir ilgaamžiai. Neturi pūkelio, tad paviršius ilgai išlaiko pirminį žvilgesį. Ar žinote koks prietaisas yra vadinamas pirmuoju pasaulyje kompiuteriu? Ogi XIX a. Joseph Maria Jacquard sukurta žakardo audimo mašina. Žakardiniai audiniai yra dalis istorijos. 

Aktyvūs filtrai

 • Plonas žakardas su lelijomis

  Kaina 21,00 €

  Prabangus viskozės ir poliesterio (50/50) žakardas, suknelėms, standiems marškiniams, lengviems kostiumėliams, švarkams. Audinys nėra storas, malonus, galima siūti iš abiejų pusių. Austa iš vario ir juodos spalvos siūlų. Žakardas mergintas ritmingu lelijų raštu. 

 • MAX MARA krokodilo odos...

  Kaina 26,00 €

  Faktūrinis MAX MARA audinys, krokodilo odos imitacija. Dėmesio: audinys neimituoja odos paviršiaus, tik rašto faktūrą. Audinys nėra storas, kritus, minkštas, malonus. Sudėtis - sintetinė. 

 • ARMANI minkštas faktūrinis...

  Kaina 29,00 €

  Itališkas ARMANI minkštas faktūrinis žakardas. Audinio tipas kiek primena ploną neopreną, audinys - gofruotas, pusstoris, gerai laiko formą, tačiau yra minkštas ir lankstus. Įspūdingiems švarkeliams, tiesiems sijonams. Tamsiai mėlynas, subtiliai žvilgus paviršius. 100% poliamidas

Žakardas - kas tai?

Kas yra žakardas? Tai austas audinys, kuriame raštai ir faktūros sukuriamos audžiant iš skirtingų spalvų ir storių siūlų. Istorinė šio audinio reikšmė tik patvirtina, kad kostiumėliams, švarkams, prabangioms suknelėms renkantis žakardo audinius atrodysite elegantiškai. Žakardinis audinys niekada neišeis iš mados. 

Žakardinės tekstilės savybės

Nors žakardinių audinių storis gali būti labai įvairus, devyniasdešimt procentų atvejų žakardas puikiai laikys formą, nes bus gana standus, tankus, stiprus. Žakardo paviršius dažnai natūraliai žvilga, gali šiek tiek blizgėti. Žakardinė tekstilė kuriama tiek iš vienos rūšies, tiek iš skirtingų rūšių siūlų viename audinyje. Pasitelkus įvairiais tekstūras kuriame paviršių raštai, kurie ir iš gerosios, ir iš blogosios audinio pusės atrodo įmantriai. Žakardui gali būti reikalingas pamušalas, žakardinis švarkas su žvilgiu pamušalu atrodys labai įspūdingai. Tačiau žakardiniai audiniai gali būti siuvami ir be pamušalo, šiems audiniams nereikia sudėtingų siuvimo konstrukcijų, nes minimalistinis kirpimas dar geriau padeda atskleisti žakardo grožį ir didybę. Žakardas pasižymi sudėtingu austiniu raštu. Yra mėgiamas dėl savo ilgaamžiškumo, atsparumo plėšimui, trinčiai ar tempimui. Itin prabangus, puošnus audinys, kurį galima pritaikyti tiek proginiams, tiek kasdieniniams rūbams.

Siuvimo idėjos

Jeigu mąstote, ką siūti iš žakardo, siūlome kelis variantus. Ši medžiaga puikiai tinka švarkams. Tai gali būti ir dvieiliai, ir vienaeiliai, ir trumparankoviai švarkai, taip pat standžios ilgintos liemenės be rankovių. Įspūdingai atrodys žakardo sarafanas, kurį galite nešioti ant baltų marškinių ar šilkinės palaidinės, žakardo sijonai – rekomenduojame trapecijos, varpelio, A formą arba tiesius modelius. Mados klyksmas – žakardiniai šortai, kurie karščiausią vasaros dieną aprangai suteiks iškilmingumo ir prabangos įspūdį. Žakardo gaminiai puikiai tinka tiek šventinei, tiek išskirtinei kasdieninei aprangai. 

Žakardinių audinių priežiūra

 1. Natūralų pluoštą valykite sausai arba atsargiai skalbkite rankomis. Sintetinį žakardą gali skalbti 30 laipsnių, švelniu režimu. 
 2. Džiovinkite kaip mezginius – patieskite ant lygaus paviršiaus, taip išvengsite lyginimo. 
 3. Jeigu reikia lyginti, lyginkite iš blogosios audinio pusės.
 4. Nebalinkite, o dėmes išinkite su itin švelniu, specializuotu dėmių valiklių, kad nepažeistumėte audinio.

Žakardinių audinių kainos ir pirkimas internetu 

Žakardas – brangus ir prabangus audinys, tačiau „Mados Garaže“ demokratiškos kainos, dažnai skelbiamos akcijos bei puikūs pasiūlymai leis pasimėgauti žakardo tekstile. Ją įsigykite internetu, www.madosgarazas.lt – čia pigiau nei daugelyje kitų parduotuvių, be to, ne tik kruopščiai atkirpsime bei supakuosime, bet ir pristatysime vos per kelias dienas.