RZStyle and fashion“ –  tai prekės ženklas įkvėptas vaikystės ir vaikų. Jo gyvenimas prasidėjo vilnonių kelnių poros sūneliui. Ženklo įkūrėjos Ritos mama – siuvėja, tad visą vaikystėje supo audiniai ir siuviniai.  Ritos studijų pasirinkimas -  drabužių modeliavimo ir konstravimo specialybė Vilniaus kolegijoje – nebuvo staigmena. Vaikiškus rūbus pradėjusi kurti naujagimiui sūnui, Rita sukūrė nuostabų šeimos verslą.
Pasak jos, svarbiausias „RZStyle and fashion“ tikslas – kurti drabužius, kurie yra patogūs vaikui, užtikrina mamos ramybę, o taip pat – nepamirštamas geras stilius. Kūrėja siekia, kad visi jos kūriniai būtų lengvai derinami tarpusavyje, kad būtų paprasčiau spintoje išsirinkti, ką rengtis. „Jeigu rūbai parinkti teisingai, jų nereikia turėti daug“ – sako Rita.

 

Kaip ir kada gimė idėja kurti drabužius?

Kiek save atsimenu, nuo pat vaikystės mane supo audiniai. Aš atsirinkinėjau gražius ir siūdavau lėlėms, o pačius gražiausius atsidėdavau "ateičiai" :) Mano mama siūdavo drabužius klientams, o aš, vykstant matavimams, visada stebėdavau pasislepusi kamputyje :) 

Užaugau... Aš pati ėmiausi siūti: siuvau sau, klasiokėms, padėdavau mamai vykdyti užsakymus! 

Baigusi mokyklą žinojau kuo būsiu! Istojau ir baigiau Vilniaus kolegija, Drabužių modeliavimo ir konstravimo specialybę. Pradėjau dirbti konstruktore džinsų gamybos įmonėje "Jadecloud-Vilma" Vilniuje. Čia igijau be galo daug patirties drabužių gamybos srityje. Po 4 metų išėjau iš darbo ir pradėjau dirbti su individualiais klientais .

 Po keliu metu, gimus sūnui, buvau nusprendusi pailsėti nuo siuvimo. Tai truko vos kelis mėnesius , kol paėmiau maža atraižą vilnonio gero trikotažo ir pasiuvau kelnytes su pėdutėmis 3 mėn. vaikui. Tokios buvo neįprastos - patogios ir kitokios... Supratau, kad poilsio užteks - siųsiu vaikams! Jaučiau didelį norą tai daryti. 

 Po pusantrų metų gimus dukrai, viskas įgavo pagreitį – supratau, kad mergaites tėvai puošia daugiau! Tada ir rūbeliu pirkimai, ir audinių užsakymai ėmė didėti, jaučiausi, lyg mane neštų banga ir man reikia suspėti su ja :) Siuvimas persikėlė į įmones, o man reikėjo prižiūrėti siuvimo kokybę, parinkti audinius ir, svarbiausia, - sukurti gerus drabužių modelius! Prie rūbų kūrimo proceso prisidėjo daugiau žmonių.

 

Ar kurdama turite galvoje kažkokią idėją, kurią norėtumėte perduoti savo klientams? 

Nuo pat pradžių turiu aiškią viziją, kokie turetu būti drabužiai vaikams: visų pirma - stilingas bei patogus ir vaikui, ir mamai !

 

Kaip vyksta Jūsų kūrybinis procesas, kas Jus įkvėpia?

Drabužiams audinius atrenku labai atidžiai: kad jie gerai dėvėtųsi, būtų natūralūs (medvilnė, vilna, šilkas, viskozė). Nuostabūs audiniai mane įkvėpia - jų faktūra ar spalva . Tada įsivaizduoju rūbą ir klausiu savęs, ar norėčiau kad tai dėvėtų mano vaikai. Kuriu tik tai, kas mano širdžiai miela...

 Siekiu, kad vaikai su mūsų rūbeliais  atrodytų stilingai, gražiai, tvarkingai ir išskirtinai. Išskirtinuma suteikia minimalistiniai modeliukai ir pastelinės spalvos, vaikams neįprasti audiniai (mano naudojami – neįprasti vaikų drabužių rinkoje).

 

Kas svarbiausia Jūsų gaminiuose? Dizainas, funkcija..?

Kurdama modeliukus akcentuoju drabužių funkcionalumą, jų panaudojimą, dėvėjimą keliais variantais, keliais metų laikais - reikia atsakingai parinkti audinį ir jo sudėtį.

 Mūsų tikslas – parodyti, kad jeigu rūbai prinkti teisingai, jų nereikia turėti daug. Vaikas gali gerai ir stilingai atrodyti, patogiai jaustis. Tuo tarpu, mama gali būti rami, sutaupyti pinigu ir laiko žinodama, kad ji turi kelis stilingus, patogius, visada tarpusavyje derančius drabužėlius savo vaikui .

 

Trys epitetai, kuriais apibūdintumėte savo kuriamus rūbus?

RZstyle&fashion - stilingi , funkcionalus , kokybiški drabužiai vaikams.

Ačiū Ritai už pokalbį. Daugiau RZ Style and Fashion rūbų galite pamatyti čia arba čia