Ar kada susimąstėte, kas nusprendžia, kokia spalva šį sezoną bus madinga? Parduotuvių lentynos – pilnos vieno atspalvio rūbų, aksesuarų, įvairiausių daiktų. Jeigu tai jūsų mėgstamiausia spalva – pasisekė! Be vargo rasite patinkančią suknelę, ir batelius, ir stilingo kirpimo kelnes. O jeigu „madingosios spalvos“ nemėgstate – turbūt nekantriai laukiate kito sezono ir naujo atspalvio.

Taigi, metas atskleisti paslaptį! Kolorito madas pasaulyje diktuoja Pantone spalvų institutas. Kasmet, nuo pat 2000-ųjų, ši JAV kompanija pasauliui pristato Metų spalvą. Dukart metuose, Pantone surengia ypač svarbų, slaptą susitikimą vienoje iš Europos sostinių. Į jį yra pakviečiami visų pasaulio tautų ‚spalvų ambasadoriai‘ – dažų gamintojai, dizaineriai, kūrėjai. Po dviejų dienų diskusijų, susitikimo dalyviai išrenka Metų spalvą. Susitikimas būna smulkiai aprašomas žurnale ‚Pantone View‘, jį skaito viso pasaulio dizaineriai, floristai, gamybos bendrovės – atsižvelgdami į šviežiausias spalvų tendencijas, jie planuoja ateinančių metų produkciją. Rūbų kūrėjai skuba ieškoti madingosios spalvos audinių būsimai kolekcijai!

Intriga... kokia spalva laimi garbingą pirmąją vietą 2018-aisiais? Ultra Violet!

Taip! Spalvos pavadinimas kilo iš legendinės Jimi Hendrixo dainos Ultra Violet. Muzikos industrijoje violetinė spalva yra tapusi artistiškumo, genialumo, maišto simboliu. Šią spalvą įkūnija David Bowie ir Prince muzika, stebinančios gyvenimo istorijos (turbūt dabar niūniuojate melodingąją ‚Purple Rain‘!)

Pasak Pantone, Ultra Violet - tai paslaptinga spalva, simbolizuojanti individualumą, drąsą eksperimentuoti, kūrybiškumą, griaunantį įsisenėjusias ribas. Istoriškai, ši spalva žymėjo mistiškus, dvasinius dalykus. Ji dažnai asocijuojama su meditacija, kuri tampa vis svarbesnė pasiutusiai greitai lekiančiame pasaulyje. Violetiniais atspalviais buvo dažomos erdvės, kuriose senųjų kultūrų gyventojai rinkdavosi medituoti – manyta, kad ši spalva įkvepia ir sustiprina ryšį tarp žmonių.

Pantone spalvų instituto vadovė Leatrice Eiseman, komentuodama Metų spalvos pasirinkimą, sako:
„Gyvename laike, kuriame svarbiausia išradingumas ir vaizduotė. Kūrybinės energijos galime pasisemti iš Ultra Violet. Tai mėlynai violetinė spalva, kuri plečia galimybių ir sąmoningumo ribas. Ką tai reiškia? Ne tik naujausius pasaulio išradimus bei neįtikėtinai pažangius kosmoso platybių tyrinėjimus, bet ir meninį proveržį, dvasingumą. Ultra violetinė spalva – tai tarsi mūsų vidinės nuojautos spalva: kiek nuostabių, neįtikėtinų dalykų laukia ateityje!“

Čia tai bent! Jeigu jau susigundėte savo spintą praturtinti Ultra violetinės spalvos elementais, užmeskime akį, ką gali pasiūlyti ‚Mados Garažas‘:

Rausvai violetinis vilnonis buklė trikotažas:
https://madosgarazas.lt/isparduotuve/1138-rausvai-violetinis-vilnonis-bukle-trikotazas.html?search_query=violetinis&results=2

Turkiškais raštais margintas alyvinis trikotažas:
https://madosgarazas.lt/audiniai-drabuziams-medziagos/154-turkiskais-rastais-margintas-alyvinis-trikotazas.html?search_query=violetinis&results=2

Plonas Kid moheris:
https://madosgarazas.lt/verpalai-mezgimui-rankom-masinomis/211-ploni-kid-moherio-verpalai.html

P. S. O jeigu Ultra Violet jums nepatinka arba tiesiog netinka – gera naujiena, ‚Mados Garaže‘ rasite daugybę kitų, jums mielų spalvų! Šypt : )