Nuostabioji blogerė 'It's always Autumn' dalinasi paprasta instrukcija kaip PAČIAI pasisiūti tobulą, visiems figūros tipams tinkančią suknelę. 

"Ilgai ieškojau suknelės modelio, kuris tiktų mano figūrai. Parduotuvėse rasdavau gražių, puošnių rūbų, tačiau kokia nors smulkmena visada viską sugadindavo. 'Ir vėl netinka... Gal kažkas blogai su manimi?' - galvodavau aš. Jokiu būdu! Juk pagal vieną kurpalių siūtos suknios netiks šimtui nuostabių moterų. Nusprendžiau, kad geriausia būtų suknelę pasisiūti pačiai. Ir ką jūs manote? Per dieną pasisiuvau fantastiškai atrodančią ir be galo patogią suknelę. Išmokysiu tai padaryti ir Jus!" 

"Mados Garaže" mūsų puikioji konsultantė Sandra padės Jums išsirinkti audinį, o tada - imkite ir siūkite!

1,8 metrų suknelei užteko per akis. Norėjau pasisiųti suknelę šiek tiek žemiau kelių (mano ūgis – 160cm). Siūlau pirkti 2,20 metrų medžiagos – būsite visiškai užtikrintos, kad jos užteks siuviniui. Šiai suknelei būtinai naudokite tamprią medžiagą (mažiausiai 40% tamprumo – tokią Jums padės išsirinkti Sandra).

KAIP PAPRASTAI PASIDARYTI TIKSLŲ SAVO DYDŽIO LEKALĄ.

Imkite paprastus trikotažinius marškinėlius. Nelabai aptemtus, tačiau gražiai priglundančius prie jūsų kūno linijų. Patieskite juos ant stalo. Vieną rankovę išverskite į marškinėlių vidų (žr. nuotr.). Atidžiai pažiūrėkite, ar marškinėliai ant stalo guli visiškai tiesiai. Patieskite ploną popierių ant marškinėlių ir apveskite juos markeriu, pažymėkite kaklo liniją – iš prieko ir nugaros. Ilgį žymėkite iki tos vietos, kur norėsite prisiūti sijono dalį. Tai gali būti jūsų liemens linija arba aukščiau/žemiau – kaip jums labiau patinka.

Ištraukite rankoves atgal ir padėkite tiesiai, į horizontalią padėtį. Tam reikės truputį suglemžti marškinėlių priekį (žr. nuotr.). Toje vietoje, kur rankovė prisiųta prie marškinėlių, turėtų matytis labai nežymi S forma. Apibrėžite rankovę ant popieriaus.

Rankoves iš popieriaus iškirpkite. Nepamirškite, jos turi būti DVI : ) Šioje vietoje rekomenduoju daryti taip: rankovių formas uždėti ant to paties popieriaus ir apibrėžti paliekant daugiau vietos nuo kraštų – siūlėms. Nepamirškite, rankovės kraštelį reikės užlenkti, tad čia palikite dar daugiau medžiagos. Aš, asmeniškai, šį ‚perbraižymo‘ žingsnį praleidžiu, sutaupau laiko. Jeigu žingsnį praleidžiate ir Jūs - DĖMĖSIO, NEPAMIRŠKITE palikti daugiau medžiagos, kai rankovę kerpate iš audinio.

Iškirpkite dvi rankoves, priekį (su priekine kaklo linija), nugarą (su nugaros kaklo linija). Pasižymėkite fold (lenkimo) liniją. Metas kirpti sijono dalį! Jis bus siuvamas iš dviejų dalių, Jūsų norimo ilgio. Kaip jau darėme su rankovėmis – nepamirškite palikti medžiagos atlenkimui ir siūlėms. Mano suknelės sijono ilgis – 68 cm. Kiekvienos sijono dalies plotis turi būti jūsų liemens matmenų arba netgi platesnis. Medžiagos negailėkite, nes sijonas bus klostuotas. Aš kirpau 106 cm plotį, norėjau būti rami, kad užteks klostėms.

Pradėkime konstruoti stuomenį (body). Priekį ir nugarą sudedame vieną ant kitos, gerąją puse į vidų ir apsiuvame per pečius ir šonus (žr. nuotr.).

Apsivilkite. Pažiūrėkite, kurioje vietoje reikia pakoreguoti siūles, kad rūbas gražiai atrodytų ant Jūsų. Jeigu siuvate iš labai tamprios, nestoros medžiagos, formą galite gražinti tiesiog suimdama šonus, kol rūbas gražiai priglus ties kaklu, krūtine. Tačiau aš siuvau iš storesnės medžiagos, todėl teko siūti įsiuvus. Tai nėra sudėtinga – svarbiausia juos siūti vienodai nutolusius nuo centro, simetriškai abejose pusėse. Jeigu matote, kad ties krūtine negražiai gula medžiaga, tiesiog suimkite medžiagos perteklių ir susekite adatėlėmis.  Čia brūkštelsite siuvimo mašina ir voila - turite įsiuvą. Dar kartą pasimatuokite. Ar viskas puikiai tinka? Jeigu ne, truputį pataisykite, o jeigu taip - šią dalį baigėte.

Metas prisiūti rankoves! Rankovę perlenkite per pusę, suglauskite gerosiomis pusėmis ir susiūkite vieną siūlę (žr. nuotr.). Pažymėkite rankovės vidurį adatėle (kitaip tariant, vietą, kur perlenkėte audinį). Išverskite body į blogąją pusė, o rankovę į gerąją pusę, įkiškite rankovę į body vidų (kaip parodyta nuotraukoje).

Ta vieta, kur rankovėje įsmeigėte adatėlę, turi sutapti su pečių siūle. Šoninė siūlė turi sueiti su rankovės siūle. Prisekite rankovę prie pažasties. Jeigu matote, kad rankovės skylė šiek tiek nesutampa su suknelės skyle – viskas gerai. Jūs siuvate tamprią medžiagą, tad sulyginkite dygsniuodami. Tuomet susiūkite. Pakartokite visa tai su kita rankove ir viršutinę dalį būsite baigę!

Pradedame siūti sijoną. Ištieskite vieną sijono dalį ant stalo. Pažymėkite tikslų centrą su smeigtuku. Nuo centro pamatuokite 5cm į šoną ir pažymėkite. Nuo pažymėtos vietos - 10cm ir vėl pažymėkite. Nuo čia vėl 5 cm ir pažymėkite. Taip toliau. Dabar esate pažymėjusi 5cm, 15cm, 20cm, 30cm, 35cm ir 45cm nuo centro. Ir taip iš abiejų pusių.

Klostės! Imame segtuką, esantį 15cm nuo centro ir ‚atkeliame‘ jį ant 5cm smeigtuko. Taip padarome po 3 klostes abejose pusėse. Jas galime lengva ranka sudygsniuoti prie krašto, kad ‚niekur nepabėgtų‘.

DĖMESIO: klosčių dydis priklauso nuo jūsų kūno apimties. Jeigu esate smulkaus sudėjimo, galite vietoj 5cm ir 10cm siūti 3,5cm ir 7cm. Klosčių dydį galite keisti savo nuožiūra, nebūtina tiksliai matuoti. Svarbiausia klostuoti taip, kad sijono plotis išliktų platesnis už viršutinės dalies apatinio krašto plotį (žr. nuotr.)

Ant sijono pažymėkite vietas, kurios sutampa su viršutinės dalies (body) priekio šoninėm siūlėm. Pakartokite tai su kita sijono dalimi ir viršutinės dalies nugara, pažymėkite šoninių siūlių vietą.

Susiūkite sijono dalis per pažymėtas vietas – dabar sijono viršus ir body dalies apačia taps vienodo pločio.

Išverskite sijoną į blogąją pusę, o viršutinę dalį (body) palikite gerąja puse. Body įkiškite į sijoną (žr. nuotr.)

Dabar visos suknelės siūles apsiūkite TAMPYTIS LEIDŽIANČIA SIŪLE. Tai yra zigzagu (zig zag), besitampančia (stetch stitch) arba overloku (serged stitch). Jeigu siūsite tik tiesia siūle, ji suplyš patį pirmą kartą, kai apsirengsite suknelę.

Liko paskutiniai patobulinimai – apsiūti kaklo liniją (aš jį tiesiog atlenkiau į vidų ir ranka sudygsniavau dviguba siūle). Užlenkiau rankovės ir sijono kraštelį. Valio, pabaiga!